معنای اساسی دوازده خانه در آسترولوژی ودیک

در آسترولوژی ودایی ، دوازده خانه معروف به “Bhavas” دقیقاً مانند دوازده علامت زودیاک هستند که پایه و اساس زندگی فرد را ایجاد می کنند. هریک از این خانه ها با علائم مختلف اداره می شود. چارت تولد ودایی یا کندلی دارای دوازده بخش مساوی است که هر خانه را شامل می شود. زودیاک با خانه اول خلاف جهت عقربه های ساعت شروع می شود و دور خانه دیگر را می چرخاند و زاویه 360 درجه تشکیل می دهد.

ستاره شناسان ودایی از خانه ها برای پیش بینی آینده و هدایت حال ما به بهترین شکل ممکن استفاده می کنند. هر یک از این خانه ها به مجموعه ای از صفات متصل هستند. هر خانه نمایانگر یا حاکم بر چیزهای متعددی در زندگی یک فرد است.

دوازده خانه در آسترولوژی ودیک

خانه اول

خانه شخصیت ، ظاهر فرد ، خصوصیات فردی و زندگی روزمرگی
به عنوان Ascendant (اسندنت) یا رایزینگ یا لاگنا ، شما را تعریف می کند. این نشان دهنده بدنی است که با آن متولد شده اید، ظاهر فیزیکی و خلق و خوی عمومی شما. سیاراتی که خانه اول را اشغال می کنند تمایل دارند تأثیر بسیار قوی بر زندگی شخص بگذارند. از آنجایی که این اولین توقف در چرخه است، وقتی که سیارات در آسمان به این خانه می روند، اهداف ما آشکار می شود و در نهایت پروژه ها، ایده ها یا دیدگاه های جدید شکل می گیرند. این خانه با انرژی آیریس مطابقت دارد. خانه یک با عنصر آتش دیده میشود و بنابراین خانه دارما (وظیفه یا هدف زندگی) است.
آناتومی خانه اول: سر و گردن ، چاکرای تاج تا پیشانی ، بینی

خانه اول

خانه دوم

خانه دوم به امور مالی شخصی، دارایی های مادی و مفهوم ارزش مربوط می شود. در حالی که پول حاکم است، احساساتی از ما را پوشش میدهد که در درون ما زندگی میکنند (و اغلب حتی بیشتر از پول بر ما تأثیر می گذارد). سیاراتی که در چارت تولد در خانه دوم وجود دارند تمایل دارند از طریق دنیای مادی خود به دنبال امنیت باشند. سیاراتی که در طول زندگی هر شخص از خانه دوم عبور می کنند، تغییراتی را در منابع یا عزت نفس نشان می دهند. این خانه با علامت زمین (خاک) و با انرژی تاروس مطابقت دارد.

آناتومی خانه دوم: گلو ، گردن ، چشم راست

خانه دوم

خانه سوم

ارتباطات، حمل و نقل و جامعه محلی توسط خانه سوم اداره می شود. سیارات در چارت تولد در خانه سوم با انگیزه بیان هستند و اغلب به شما در ایجاد روابط نزدیک با همسالان خود، از جمله خواهر و برادر، همکاران، و همکلاسی ها، کمک می کنند. ارتباطات راه حل اکثر مشکلات و پایه و اساس همه روابط موفق است، پس حتما به این بخش از نمودار خود احترام بگذارید و آن را پرورش دهید. هنگامی که در طول زندگی هر شخص سیارات از خانه سوم عبور می کنند، اغلب اطلاعات مهمی در مورد شبکه مستقیم خود دریافت خواهند کرد. این خانه با علامت هوا و انرژی جمینی مطابقت دارد.
آناتومی خانه سوم: دست ، گوش ، کتف راست ، ناحیه مری و نای (آسم)

خانه سوم

خانه چهارم

خانه چهارم در پایه نمودار قرار دارد و نماد خانه و خانواده است. سیارات مادرزادی در خانه چهارم، رابطه یک فرد با شخصیت مادر و همچنین دیدگاه منحصر به فرد آنها را در مورد خانواده نشان می دهد. سیاراتی که در خانه چهارم حرکت می‌کنند، اغلب ما را تشویق می‌کنند تا با ایجاد فضاهای خصوصی‌تر و پرورش‌دهنده‌تر که به ما احساس امنیت، دوست داشتن و مراقبت می‌کنند، در زیرساخت‌های خود سرمایه‌گذاری کنیم. خانه چهارم همچنین بر روابط شما با افراد (و حیوانات خانگی) که خانواده هستند، اعم از خونی یا انتخابی ، حاکم است. این خانه با علامت آب و انرژی کنسر مطابقت دارد.
آناتومی خانه چهارم: قلب و ریه و قفسه سینه

خانه چهارم

خانه پنجم

این منطقه بازیگوش خانه پنجم با خلاقیت، عاشقانه و کودکان مرتبط است. سیارات در خانه پنجم با بیان هنری ذاتی شما مرتبط هستند، در حالی که سیاراتی که از خانه پنجم عبور می کنند اغلب لحظات شیرینی را فراهم می کنند که اعتماد به نفس ما را افزایش می دهد. خانه پنجم همه چیز درباره چیزهایی است که به شما احساس خوبی می دهد، خواه ارگاسم، توجه، یا کار رضایت بخش در یک پروژه خلاقانه. این خانه با علامت آتش و با انرژی لئو مطابقت دارد.

آناتومی خانه پنجم: گوارش و شبکه خورشیدی (زیر سینه) و کبد

خانه پنجم

خانه ششم

خانه ششم مربوط به سلامتی، تندرستی، و کارهای روزمره، از جمله مشاغل عجیب و غریب است. جایی که بدنی که با آن متولد می شوید در خانه اول وجود دارد، تصمیماتی که در طول زندگی گرفته می شود بدنی را که در خانه ششم شما یافت می شود ایجاد می کند. انتخاب های محیطی و زندگی ما به طور طبیعی بر سلامتی ما تأثیر می گذارد، مانند مراقبت از خود، داشتن یک تعادل خوب بین کار و زندگی، و اینکه آیا به اندازه کافی (یا بیش از حد!) زمان را زیر نور خورشید می گذرانید، بنابراین اجازه دهید این خانه به شما یادآوری کند که توجه کنید. برای سلامت جسمی و روحی شما، سیاراتی که از خانه ششم عبور می‌کنند به ما کمک می‌کنند عادت‌ها را شکل دهیم و برنامه‌های خود را دوباره تعریف کنیم. این خانه با علامت زمین (خاک) و با انرژی خوشه مطابقت دارد.
آناتومی خانه ششم: منطقه ناف ، تحال ، پانکراس ، آپاندیس ، سیستم دفاعی و ایمنی بدن

خانه ششم

خانه هفتم

خانه هفتم مستقیماً روبه‌روی خانه اول قرار دارد و نمایانگر شراکت‌هایی است که زندگی را تغییر می‌دهند. تا به حال، همه خانه ها دنیای بی واسطه یک فرد را کاوش کرده اند: پول، خانه و دوستانشان. در خانه هفتم اما مفهوم پرسپکتیو مطرح شده است. به طور خلاصه، خانه هفتم نماد “به علاوه یک کیهانی” شماست، و قطعاً به شرکای عاشقانه و همچنین سایر روابط مهم در زندگی شما اشاره دارد. کسانی که در چارت تولد سیاراتی در خانه هفتم دارند، تمایل زیادی به روابط دارند و به سمت مشارکت در همه زمینه های زندگی جذب می شوند. سیاراتی که در خانه هفتم حرکت می کنند به ما کمک می کنند تا معاملات را ببندیم، روابط خود را با امضای قراردادها ایمن کنیم و همه چیز را رسمی کنیم. این خانه با علامت هوایی و با انرژی لیبرا مطابقت دارد.

آناتومی خانه هفتم: رحم و تخمدان ،  کلیه ، مثانه ، پروستات ، میل جنسی

خانه هفتم

خانه هشتم

رابطه جنسی، مرگ و دگرگونی چه ربطی به هم دارند؟ خوب، همه آنها غرایز حیوانی هستند. آنهایی که سیارات مادرزادی خانه هشتم دارند اغلب به سمت مضامین ماوراء طبیعی یا غیبی کشیده می شوند، عاشقانه های شدیدی دارند و احتمالاً در طول زندگی خود چندین تغییر شگفت انگیز را تجربه خواهند کرد. خانه هشتم به ما یادآوری می‌کند که تسلیم شدن به خواسته‌هایمان اشکالی ندارد، بالاخره روزی می‌میریم، اما باید همیشه سازگار و آماده باشیم که گذشته را رها کنیم تا جایی برای حال و آینده باز کنیم. سیاراتی که از این ناحیه عبور می کنند به ما کمک می کنند تا عمیقاً هر موقعیتی را درک کنیم و به عنوان یادآوری پیچیدگی های زندگی عمل می کند. خانه هشتم مربوط به علامت آب است و با انرژی عقرب مطابقت دارد.

آناتومی خانه هشتم: مشکلات جنسی ، بواسیر ، انتهای روده بزرگ ، قدرت جنسی

خانه هشتم

خانه نهم

شانس، بخت، پدر، دین، فلسفه، حکمت، عبادت ، نوه ها، سفرهای طولانی، سفرها، قوانین، دانش بالا در انواع مختلف، زانوها، توانایی درک، معاشرت با افراد خوب، برکت، ارتباط با ارواح، بینش نیروهای طبیعی، پاکی ذهن.
خانه نهم، یک خانه خوش یمن است و به همه کسانی که با آن مرتبط هستند، علاقه مند است. آنها از نظر اهمیت با خانه اول همتراز هستند زیرا نشان دهنده شانس یا اقبال یک فرد هستند. اگر شانس زیادی یا شاخص های قوی شانس در نمودار تولد مشاهده شود، نشان دهنده این است که فرد تمام مشکلات خود را به راحتی و به سرعت حل می کند. بنابراین خانه نهم همیشه در هر تحلیلی بسیار مهم است. این خانه بر دین و فلسفه حاکم است. شهرت و قدرت در این خانه نیز پدیدار میشود. توجه داشته باشید که خانه نهم بر پدر حاکم است، برعکس آسترولوژی غربی که دهم در نظر گرفته می شود، شاخص ها یا کاراکاهای خانه نهم ژوپیتر و خورشید هستند.
این خانه بسیار مهم است زیرا اقبال بومی، ایمان، حکمت، عبادت، فیض الهی، فلسفه، فعالیت‌های مذهبی، مراقبه، شهود، پیش‌بینی‌ها رعایت می‌شود.
سفرهای خارجی، مسافرت هوایی نیز از این خانه دیده می شود. این خانه نشان دهنده رویاها، پیشرفت معنوی، معلم معنوی، پدر، دانش ماورایی، ارتباط با ارواح، خیریه، زانو و غیره است.
آناتومی خانه نهم: باسن و ران ، رگ سیاتیک ، انتهای ستون فقرات

خانه نهم

خانه دهم

خانه دهم که در بالای چارت تولد قرار دارد، اوج داستان منحصر به فرد شماست و، بله، اساساً خانه محبوبیت است. خانه دهم همچنین بر وجهه عمومی، آرزوهای شغلی و موفقیت شغلی حکومت می کند. در خانه دهم جاه طلبی فرد نمایان میشود، و تغییرات شغلی اغلب زمانی رخ می دهد که سیارات از این منطقه عبور می کنند. این خانه با انرژی برج کپریکورن مطابقت دارد و با علامت زمین (خاک) نیز مطابقت دارد.

آناتومی خانه دهم: زانوها ، مفاصل ، پشت کمر

خانه دهم

خانه یازدهم

همانطور که خانه ها شروع به پایین آمدن می کنند، خانه یازدهم به ما کمک می کند هدف کار سخت خود را به یاد بیاوریم و با چه کسانی شادی دستاوردهای خود را به اشتراک می گذاریم. خانه یازدهم با فعالیت های بشردوستانه و همچنین شبکه شخصی ما مرتبط است. این شامل دوستان عزیز و سیستم پشتیبانی ما (حامیان ما) می شود که ما را راهنمایی و همراهی میکنند. فناوری و نوآوری نیز در این منطقه وجود دارد، بنابراین کسانی که با سیارات در خانه یازدهم متولد شده اند، اغلب با ایده های انقلابی خود تعریف می شوند. سیارات در حال عبور از طریق این حوزه به ما کمک می کنند تا زمانی که نقش خود را در جامعه تعریف می کنیم، دسترسی خود را گسترش دهیم. این خانه با انرژی آکواریوس مطابقت دارد.

آناتومی خانه یازدهم:  سیستم گردش خون ، گوش چپ ، دست چپ ، ساق پا بین زانو تا مچ پا

خانه یازدهم

خانه دوازدهم

در آسمان، خانه دوازدهم درست زیر افق وجود دارد: به معنای واقعی کلمه تاریکی قبل از طلوع آفتاب است. به همین ترتیب، خانه دوازدهم «قلمرو نامرئی» تلقی می شود و بر همه چیزهایی که بدون اشکال فیزیکی وجود دارند، مانند رویاها، رازها و احساسات، حکومت می کند. کسانی که با سیارات در خانه دوازدهم متولد شده اند، اغلب بسیار شهودی و شاید حتی روانی هستند. وقتی سیارات از خانه دوازدهم عبور می کنند، افراد کارمایی را به زندگی خود جذب می کنیم، اما در این مدت، باید به یاد داشته باشیم که قرار نیست همه روابط دوام بیاورند. این خانه با علامت آب و با انرژی دو ماهی مطابقت دارد.

آناتومی خانه دوازدهم: مچ پا تا کف پا چشم چپ و دندان

خانه دوازدهم