در اینجا چه می خوانیم؟

کارما در معنای سانسکریت، یک انرژی متعالی، نامرئی و غیرقابل اندازه‌گیری است که از اعمال افراد ایجاد می‌شود. در واقع کارما، به‌عنوان یک قانون کیهانی مجازات یا علت و معلول تفسیر می‌شود. ما با کارماسوزی این قوانین و مجازات را برای خودمان سبک‌تر می‌کنیم. درواقع کارماسوزی سبب می‌شود تا به مرور زمان تاثیرات مثبت و منفی را به تعادل برسانیم؛ اما این به معنی حذف شدن تاثیرات منفی نیست. کارماسوزی فقط کمک می‌کند تا تاثیرات مثبت بیشتر شده، از کارما انرژی مثبت دریافت کنیم و تاثیرات منفی پایینتر آورده شود. وقتی کارماسوزی انجام می‌دهیم نباید دنبال نتیجه باشیم. ما هیچ‌ وقت نمی‌فهمیم چه آسیب‌هایی را با کارماسوزی رد کرده‌ایم. مطمئن باشید که هر اتفاقی که باید بیافتد، حتما رخ خواهد داد. به دست‌های خدا اعتماد کنید و هرکاری که لازم است را برای بهتر کردن حال خودتان انجام دهید، بدون اینکه منتظر نتیجه یا پاداش باشید. در این مقاله با قانون کارما، انواع کارما و آموزش کارماسوزی  آشنا خواهید شد. پس تا آخر مقاله با دقت با ما همراه باشید.

کارما در دنیای واقعی چگونه کار می‌کند؟

ما برای کارماسوزی باید هزینه کنیم. این هزینه به دو صورت می‌تواند باشد:

۱-هزینه مالی

۲-هزینه زمانی

به خاطر داشته باشید که هیچ چیزی بدون هزینه برای ما کار نخواهد کرد. در واقع ما هر هزینه‌ای که می‌کنیم، کارماسوزی انرژی ای‌ که یک آدم دیگری انجام می‌دهد را به او می‌دهیم. مثلا وقتی یک کفش می‌خریم، به اندازه زمان و انرژی‌ای که برای ساخت آن کفش صرف شده، برای آن هزینه‌ای را پرداخت می‌کنیم. یا هزینه‌ای که هنگام مراجعه به یک پزشک یا وکیل یا هر شخص دیگری پرداخت می‌کنیم، بابت سال‌هایی است که آن فرد برای کسب دانش مربوط به خود، وقت و هزینه و انرژی‌ صرف کرده است. این انرژی‌ها قابل اندازه گیری نیستند و نامرئی‌اند. هرکس به اندازه انرژی، زمان، استعداد، هوش و برتری خود هزینه‌ می‌گیرد.
وقتی در محیطی مشغول به کار هستید، حقوقی که از آن‌جا دریافت می‌کنید، کارماسوزی زمان و انرژی‌ای است که برای آن کار صرف کردید. در این حالت اگر در شغلی باشید که با وجود انرژی زیادی که برای آن به کار می‌برید، حقوق متناسب با آن را دریافت نکنید؛ مدام احساس بدی خواهید داشت. این به این معنی است که شما کارماسوزی آن انرژی که صرف می‌کنید را نکردید. اما در این مثال، اگر حقوق شما افزایش پیدا کند انرژی شما نیز بالاتر می‌رود و حالتان خوب می‌شود. این یعنی کارماسوزی شما درست انجام شده است.

کارماسوزی سیارات:

کارماسوزی یا میتواند به صورت شخصی باشد که در آن بر اساس چارت تولد هر فرد مشخص می‌شود که چه کارهایی باید انجام دهد؛ یا بر فقط مربوط به سیارات است که به صورت عمومی برای تک تک انسان‌ها به کار می‌آید. در ادامه‌ این مقاله، شرح کارماسوزی سیارات می‌پردازیم، طریقه کارماسوزی هر سیاره را آموزش خواهیم داد و توضیح خواهیم داد که برای کارماسوزی هر سیاره و در هر روز هفته چه کارهایی می‌تواند خوب باشد.

کارماسوزی خورشید:

خورشید بزرگترین و قدرتمندترین سیاره است. از آن‌جا که تمام سیارات به دور خورشید می‌چرخند، به خورشید پادشاه کیهان نیز گفته می‌شود.
یکشنبه روز خورشید و روز پدر است. برای قدرتمندتر کردن خورشید در چارت خود و قدرتمندتر شدن در کارها، اولین کاری که در این روز باید انجام دهیم خدمت به پدر است. منظور از پدر، هر کسی است که برای ما نقش پدر را ایفا می‌کند. گاهی می‌تواند مادری باشد که حکم پدر را برای ما دارد. گاهی می‌تواند پدربزرگ، عمو، دایی و یا همسایه‌ای باشد که حکم پدر را برای ما دارد.
هر نوع عبادتی در این روز کارماسوزی خورشید را برایتان انجام می‌دهد. در این روز می‌توانید به خانه سالمندان سربزنید و هر نوع خدمتی که می‌توانید به آن‌ها بکنید. انجام کارهای دولتی و پرداخت مالیات نیز در این روز بسیار عالی‌ است.
به طور کلی کارماسوزی خورشید روح‌ و روان شما را خوب می‌کند. زیرا این کار باعث می‌شود سیاره خورشید شما قدرتمند شود و در نتیجه ذهن شما نیز قدرتمند می‌شود.

کارماسوزی ماه:

دوشنبه روز سیاره ماه است. ماه، الهه‌ی مادر است، بنابراین دوشنبه را روز مادر نیز می‌نامند. اولین و مهم‌ترین کار در این روز، خدمت به مادر است یا هرکسی که برای ما حکم مادر را دارد. منظور از خدمت کردن به مادر، می‌تواند هرنوع خدمت مالی و یا عاطفی باشد. حتی زمانی که با مادر خود سپری می‌کنیم نیز خدمت به مادر محسوب می‌شود.
خدمت به زنان نیز در این روز می‌تواند کارماسوزی ماه را برایتان انجام دهد. آب نوشیدن، دوش گرفتن، رسیدگی به گل و گیاه و باغبانی در روز دوشنبه بسیار عالی است. شما می‌توانید رسیدگی و تمیزکردن تُنگ‌های آکواریوم را نیز در این روز انجام دهید. همچنین در روز دوشنبه می‌توانید آب یا هر نوشیدنی‌‌ دیگری را خیرات کنید.
به طور کلی کارماسوزی ماه، از نظر ذهنی حالتان را خوب می‌کند. زیرا با این کار سیاره‌ ماه شما قدرتمند می‌شود؛ در نتیجه روح و روان شما را نیز قدرتمند می‌کند.

کارماسوزی مارس(مریخ):

سه شنبه روز سیاره مارس است. اولین و بهترین کار در این روز اسپند دود کردن است. روشن کردن عود و شمع قرمز نیز بسیار خوب است. در این روز می‌توانید لباس قرمز بپوشید یا دستمال قرمزی را در جیب یا کیف خود قرار دهید.
مارس، سیاره خشم و جنگ و عبادت است. بهتر است در این روز با خواهر یا برادر کوچکتان مهربان باشید و هر خدمتی که می‌توانید به آن‌ها بکنید.

کارماسوزی مرکوری:

چهارشنبه روز سیاره مرکوری است. مرکوری سیاره هوش و کلام ماست. بهترین کار در این روز، آموزش دادن به عنوان هدیه است. بنابراین اگر قصد دارید در هر زمینه‌ای به کسی آموزش رایگان بدهید، می‌توانید از روز چهارشنبه، به نیت کارماسوزی سیاره مرکوری آن را انجام دهید. این کار می‌تواند سیاره مرکوری شما را قدرتمندتر بکند.
اگر ورزش‌های گروهی یا یوگا انجام می‌دهید، روز چهارشنبه برای این کارها بسیار خوب است.

کارماسوزی ژوپیتر:

پنجشنبه روز سیاره ژوپیتر است. بهترین کار در این روز خیرات کردن برای اموات است. غذا دادن به پرنده‌ها، رفتن به خانه سالمندان و به طور کلی هرکاری که از روی مهربانی و شفقت باشد، در این روز بسیار خوب است و موجب کارماسوزی سیاره ژوپیتر می‌شود.

کارماسوزی ونوس:

جمعه، روز سیاره ونوس است. در این روز می‌توانید احساس سرزندگی را تجربه کنید. ونوس، سیاره زیبایی و هنر است. بنابراین در این روز هزینه کردن برای زیبایی و هنر بسیار خوب است. شما می‌توانید به آرایشگاه بروید یا به هرنحوی برای یک نوع هنر هزینه کنید؛ مانند رفتن به کنسرت، تئاتر، سینما و یا خرید یک شی هنری دست ساز. اگر انجام هرکدام از این موارد را برای روز دیگری برنامه ریزی کرده اید سعی کنید پرداخت هزینه‌ی آنها را در روز جمعه انجام دهید.  سر زدن به تیمارستان‌ها و مراکز معلولین نیز در این روز بسیار خوب است؛ اگر آرایشگر و یا ماساژور هستید، از طریق خدمت به این افراد می‌توانید باعث کارماسوزی سیاره ونوس شوید.

کارماسوزی سترن:

شنبه روز سیاره سترن است. سترن، سیاره‌ای پیر، سیاه و بسیار سنگین است. در این روز سعی کنید لباس‌های مشکی نپوشید. اگر به هر دلیلی مجبور به پوشیدن رنگ مشکی شدید، از رنگ‌های سفید و روشن هم حتما استفاده کنید.
بهتر است کارهای مهم مثل بستن قراردها را در این روز نگذارید. کمک به زیردستان، نیازمندان و معتادان در این روز می‌تواند بسیار خوب باشد. به خاطر داشته باشید که بدون غرور به افراد نیازمند کمک کنید. کمک به هم نوع باید از روی عشق و محبت و نور باشد.

کارماسوزی راهو و کیتو:

سیاره های راهو و کیتو سیاراتی هستند که از نظر آسترولوژی ودیک به عنوان سیارات شیطانی نیز شناخته می‌شوند.

راهو:

راهو در آسترولوژی ودیک به سر اژدها معروف است. نماد سیاره راهو، سگ است. بنابراین برای کارماسوزی راهو، می‌توانید برای سگ هزینه کنید، چه از نظر مالی، چه از نظر زمانی. خدمت به معتادین و کمک به آن‌ها برای کارماسوزی راهو بسیار خوب است. در واقع یکی از بزرگترین و بی‌نظیرترین نوع کارماسوزی همین خدمت به معتادین است. زیرا همه‌ی ما به یک شکلی پتانسیل اعتیاد داشتن را داریم. اعتیاد می‌تواند به شیرینی‌جات، موبایل، بیرون رفتن، مواد مخدر یا هرچیز دیگری باشد. بنابراین اگر به هرشکلی کمک‌های کلامی، معنوی و… به افراد معتاد کنیم، برای کارماسوزی سیاره راهو می‌تواند بسیار عالی باشد.
کسانی که همیشه تردید دارند، راهو سخت و سنگینی دارند که روی آن‌ها تاثیر می‌گذارد؛ به همین دلیل کارماسوزی راهو، تردیدها را نیز برای شما کمرنگ می‌کند.

کیتو:

سیاره کیتو به دم اژدها معروف است. نماد کیتو، گربه است. بنابراین در این روز هر نوع خدمت و هزینه‌ای که برای گربه بکنید، برای کارماسوزی کیتو می‌تواند بسیار خوب باشد. کارماسوزی کیتو از کات‌های بزرگ نیز جلوگیری می‌کند.  

امیدوارم شما مطالب بالا را با دقت مطالعه کردید و بتوانید در زندگی خودتان از آنها به بهترین حالت استفاده کنید. مطمعن باشید که کارما و کارماسوزی نقش بسار مهمی در زندگی ما دارد پس باید برای شناخت کارما و کارماسوزی بیشتر آموزش ببینید تا بتوانید به یک سطح بالاتری از درک کارما برسید. برای درک بهتر مطالب بالا می توانید ویدیو کارماسوزی چیست و چرا باید کارماسوزی کنیم?  را ببینید.